TÜRK SANAT MÜZİĞİ KONSERİ

 TÜRK SANAT MÜZİĞİ KONSERİ

Denizli İşitme Engelliler Derneği, kuruluşunun 30’uncu yılını düzenlenen konserle kutladı. Denizli Makine Mühendisleri Odası’nın katkılarıyla düzenlenen konser, Türk Sanat Müziği bestelerinden oluştu ve geceye gelenlere unutulmaz anlar yaşattı. Gecenin sunucusu Kudret Çelebioğlu, geceden elde edilecek gelirin bir kısmını Elazığ deprem bölgesine göndereceklerini belirtti. Merkezefendi Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen geceye; Merkezefendi Belediye Başkan Yardımcısı Necdet Yılmaz, Denizli İşitme Engelliler Derneği başkanı İbrahim Çelebioğlu, Denizli İşitme Engelliler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Bülent Kandemir, Denizli Makine Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Sarıca ve çok sayıda vatandaş katıldı. Denizli İşitme Engelliler Derneği Başkanı İbrahim Çelebioğlu; “30’uncu yılımızda bizleri yalnız bırakmadığınız için çok teşekkür ediyorum. Diğer taraftan da üzüntülüyüz. Elazığ’da yaşadığımız deprem olayı bizleri derinden yaraladı. Elazığ halkına geçmiş olsun diliyorum. Bu güzel dostluğu ve resmi bize yaşattığını için ayrıca onurluyum. Umuyorum daha güzel günler görürüz hep birlikte. 30 yılımızı taçlandırdığınız için bir kez daha huzurlarınızda teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Merkezefendi Belediye Başkan Yardımcısı Necdet Yılmaz; “Ülkemizde yaşanan deprem felaketi bizleri üzdü. Malatya’da ve Elazığ’da hayatını kaybeden yurttaşlarımıza Tanrı’dan rahmet, yaralılara da acil şifalar diliyorum. Hayat bir şekilde devam ediyor. Acısıyla, tatlısıyla ve bunları paylaşarak devam ediyor.  Bizler Merkezefendi Belediyesi olarak, deprem haberini aldıktan sonra hem kendi imkanlarımızla hem de yurttaşlarımızın bizlere gönderdiği yiyecek, giyecekleri Valilik hizmetine teslim ettik. Allah bu tür acıları bizlere yaşatmasın. Çünkü Bozkurt ve Acıpayam’da halen daha yaraları sarmaya çalışıyoruz. Bunun yanında Denizli İşitme Engelliler Derneği farklı bir örgütlenme içerisinde. İbrahim Çelebioğlu benim çok eski bir dostum. Derneklerinin 30’uncu yıllarını kutluyorum. Bu etkinlik sebebiyle Denizli Makine Mühendisleri Odamızın gösterdiği destek içinde çok teşekkür ediyorum. Üzgünüz ama hayat bir şekilde devam ediyor. Katkısı olan herkese teşekkür ediyorum” dedi. Gecenin sonunda etkinliğe katkı verenlere plaketleri takdim edildi.

Kaynak: https://www.denizligazetesi.com/kultur-sanat/denizli-isitme-engelliler-derneginden-konserli-30-yil-kutlamasi-h86906.html

Denizli Gazetesi

admin